5 dowodów na to, że Japonia jest krajem z innego świata


Japonia to kraj umiejętnie łączący przeszłość i tradycję z nowoczesnością i technologią. Ich odmienna kultura i styl życia sprawiają, że czasem zastanawiamy się, czy Japonia nie leży w innej galaktyce. 

 1. 1. Strajk kierowców korzystny dla pasażerów


  Nie tak dawno kierowcy z Okayamy postanowili zastrajkować. W każdym innym państwie taki strajk byłby powodem paraliżu komunikacyjnego. Ale nie w Japonii. Gdy kierowcy strajkują, nadal jeżdżą zgodnie z rozkładem, ale nie pobierają pieniędzy od pasażerów. Chcą utrudnić życie swoim pracodawcom (strata finansowa), a nie niewinnym ludziom.

 2. 2. Strażnik przy zepsutych schodach


  Gdy w centrum handlowym w Sapporo zepsuły się schody ruchome, postawiono przy nich strażnika, który przepraszał kupujących za niedogodności i informował, kiedy schody zostaną naprawione. 

 3. 3. Kolejka do metra


  Aby jak najsprawniej dostać się do wagoników, Japończycy od razu grzecznie ustawiają się w kolejkach do wejścia. W ten sposób unikają niepotrzebnego tłoku i zamieszania. 

 4. 4. Kotatsu w kinie


  Dawniej w każdym japońskim domu kotatsu było paleniskiem służącym do przygotowywania potraw i ogrzewania. Dziś jest to elektryczne urządzenie grzewcze umieszczone pod stolikiem tsukue. Takie przytulne miejsce można coraz częściej znaleźć w kinach. 

 5. 5. Dwie ceny


  Na wszystkich produktach w sklepach widnieją dwie ceny - z podatkiem i bez niego. Nie musimy przeliczać (jak w USA) ile naprawdę zapłacimy przy kasie. Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 dowodów na to, że Japonia jest krajem z innego świata

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

reset password

Powrót do
Zaloguj się

Zarejestruj się

Captcha!
Powrót do
Zaloguj się
Wybierz Format
Historyjka
Krótka historia
Lista
Klasyczny artykuł z wypunktowaną treścią
Stwórz MEMA
Wgraj obrazek i stwórz własnego MEMA
Video
YouTube lub Vimeo
Obrazek
MEM lub Zdjęcie
GIF
Format GIF

Send this to a friend