6 dziwnych zakazów z całego świata


Warto zaznajomić się z tymi zakazami – szczególnie tyczy się to osób, które dużo podróżują. Nigdy nie wiesz kiedy, za co i gdzie mogą ci wlepić mandat albo wsadzić do ciupy.

 1. 1. Zakaz noszenia niebieskich jeansów w Korei Północnej


  W Korei Północnej nie wolno nosić niebieskich jeansów. Czarne są wciąż dozwolone. Kolor niebieski kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi, więc rząd Korei Północnej zabrania swoim mieszkańcom ubierania tego rodzaju odzieży.

 2. 2. Zakaz śpiewania z playbacku w Turkmenistanie


  2005 roku prezydent Turkmenistanu Saparmyrat Nyyazow zabronił śpiewania z playbacku, aby zachować "prawdziwą kulturę" swojego kraju. Zakazał także opery i baletu, ponieważ uznał te formy sztuki jako... niepotrzebne.

 3. 3. Zakaz chodzenia w szpilkach w Grecji


  2009 roku nie wolno chodzić w szpilkach w żadnym historycznym miejscu. Mały obcas wywiera zbyt duży nacisk na podłoże, co może skutkować oderwaniem się kawałka zabytkowej podłogi czy chodnika. 

 4. 4. Zakaz hodowania złotej rybki we Włoszech


  Zakaz konkretnie dotyczy trzymania złotych rybek w szklanych, małych naczyniach, które mają służyć im za akwarium. Takie zachowanie uważane jest za okrutne, ponieważ naczynia te ograniczają dopływ tlenu i powodują ślepotę zwierzątek. We Włoszech nie można także dawać złotych rybek ani innych zwierząt w charakterze nagród rzeczowych w konkursach.

 5. 5. Zakaz reinkarnacji w Tybecie


  Buddyjscy mnisi mogą się reinkarnować wyłącznie po uzyskaniu zgody rządu chińskiego. To prawo zostało ustanowione w 2007 roku, aczkolwiek ciężko jest je wyegzekwować... Jedynym celem było publiczne upokorzenie Dalajlamy i pokazanie całemu światu wyższości Chin nad Tybetem.

 6. 6. Zakaz golizny w Tajlandii


  W Tajlandii prawo zabrania przebywania w miejscach publicznych bez bielizny. Oczywiście, nikt tego nie będzie wyrywkowo sprawdzał, ale nie wolno i już! Zabronione jest także prowadzenie samochodu bez koszulki. Zarówno paniom (szkoda...), jak i panom.Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 dziwnych zakazów z całego świata

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

reset password

Powrót do
Zaloguj się

Zarejestruj się

Captcha!
Powrót do
Zaloguj się
Wybierz Format
Historyjka
Krótka historia
Lista
Klasyczny artykuł z wypunktowaną treścią
Stwórz MEMA
Wgraj obrazek i stwórz własnego MEMA
Video
YouTube lub Vimeo
Obrazek
MEM lub Zdjęcie
GIF
Format GIF

Send this to a friend