Psychologowie ujawniają, co te 11 kolorów ubrań mówią o twojej osobowości


Jak mówią, pierwsze wrażenia jest wszystkim. Pierwsze osądy, które ludzie przedstawiają na nasz temat, opierają się na pozorach, w tym na naszych ubraniach. Według psychologów, nawet kolor tego, co nosimy, przenosi różne aspekty naszej osobowości, a większość z nas ma tendencję do faworyzowania jednego.

 1. 1. Czarny


  „Czarny to kolor, który jest traktowany poważnie”, mówi ekspertka mody i stylu, Karen Haller.

  Rzeczywiście, zgodnie z badaniami w dziedzinie psychologii, kolor czarny jest postrzegany przez innych jako wskaźnik prestiżu, władzy, powagi i inteligencji. Dlatego na wielu europejskich uniwersytetach płaszcz dyplomowy ma kolor czarny.

  Ludzie, którzy wolą nosić czarne ubrania, są ambitni, celowi, ale także wrażliwi. Z reguły są emocjonalne i łatwo ulegają pobudliwości, choć często starają się to ukryć. Czarny kolor pomaga im przestawić uwagę otoczenia od ich wyglądu na osobowość, ponieważ najważniejsze są dla niego cechy wewnętrzne danej osoby.

 2. 2. Brązowy


  Brązowy jest kolorem ziemi, kolorem czegoś niezawodnego, mocnego i stabilnego. W ten sposób ludzie, którzy często noszą brąz i jego odcienie, są postrzegani przez innych.

  Ludzie, którzy lubią nosić kolor brązowy są nieco konserwatywni, szanują starszych i zawsze szukają spokoju, stabilności i siły we wszystkim. Dziewczyna w brązowej sukience lub mężczyzna w brązowej kurtce sprawiają wrażenie rzetelnej, inteligentnej i rozumnej osoby.

 3. 3. Niebieski


  Dziennikarz i psycholog, Lisa Johnson Mandell napisała: „Kolor niebieski to najlepszy kolor do przeprowadzenia wywiadu, ponieważ wysyła zaufanie i niezawodność. Dlatego wiele pracujących uniformów lub garniturów ma kolor niebieski. ”

  Naukowcy z University of British Columbia przeprowadzili badanie dotyczące wpływu koloru i stwierdzili, że ciemniejsze odcienie niebieskiego mają działanie uspokajające. Ludzie mają tendencję do kojarzenia koloru niebieskiego z inteligencją, zaufaniem, wydajnością i spokojem.

  Niebieskie odcienie ubrań są często wybierane przez życzliwych, sympatycznych, uprzejmych, a nawet nieśmiałych ludzi. Jak mówią psycholodzy, osoba na niebiesko stanie się wspaniałym rodzicem lub wzorowym pracownikiem. Spokój i opanowanie to dwie najczęstsze cechy, jakie można znaleźć u tych ludzi.

 4. 4. Zielony


  Naukowcy z Uniwersytetu w Amsterdamie twierdzą, że kolor zielony utrzymuje dobry nastrój w tobie i twoim otoczeniu. „Przyjemność zieleni wynika z jej pokrewieństwa z naturą, która wywołuje uczucie spokoju i zadowolenia” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute i autor książki „More Alive With Colour”.

  Ci, którzy preferują zielone światło prowadzą aktywne życie publiczne, zawsze żyją w dobrej okolicy i są finansowo stabilni. Są również troskliwi, życzliwi i mają miękkie serce.

 5. 5. Fioletowy


  W przeszłości purpura często była reprezentacją rodziny królewskiej i wyższego społeczeństwa. Oznaczało wyrafinowanie, bogactwo i luksus. Kleopatra była znana z tego, że oszalała na punkcie koloru fioletowego. W tych czasach tylko bogaci mogli sobie pozwolić na noszenie takich odcieni fioletu.

  Dziś fioletowy kolor podczas noszenia w odzieży oznacza kreatywność, wgląd i miłość do sztuki.

  Według ekspertów, ludzie, którzy noszą fioletowe są emocjonalne i wrażliwe. Są marzycielskie, namiętne i kochają mistycyzm. Osoby te są również znane jako nieprzewidywalne i radzenie sobie z nimi może być zarówno łatwe, jak i trudne w tym samym czasie.

 6. 6. Czerwony


  „Czerwony to kolor pasji i mocy. Powinieneś preferować ten kolor, jeśli zamierzasz przekonać lub zaimponować komuś „, mówi Kenny Frimpong, menedżer marki włoskiej odzieży męskiej Eredi Pisano.

  Ci, którzy często noszą czerwone, są jaskrawi, łatwo ulegają pobudliwości, są nieco skoncentrowani na sobie i uzależnieni.

 7. 7. Żółty


  Żółty jest kolorem szczęścia, słońca i śmiechu. Badania pokazują, że kolor żółty zwiększa produkcję serotoniny w mózgu, przyspiesza metabolizm i podnosi nastrój do wszystkich wokół niego.

  Ponadto kolor żółty zwiększa koncentrację i uwagę, dlatego często jest używany na billboardach, w witrynach reklamowych, znakach drogowych i na ulicach.

  Eksperci twierdzą, że odcienie żółci w odzieży są często używane przez aktywnych, kreatywnych i uzależnionych. Są jasnymi marzycielami i poszukiwaczami przygód, gotowymi do eksploracji i podboju.

 8. 8. Biały


  Biały jest symbolem wolności, czystości, niewinności i prostoty. Dlatego wiele osób decyduje się kupić coś białego, gdy zaczynają coś nowego w swoim życiu lub wchodząc w nowy rozdział.

  Kolor biały przyciąga niezawodnych ludzi, którzy kochają wolność i którzy optymistycznie patrzą na życie. Ci ludzie są bardzo schludni i zorganizowani we wszystkim, co robią, lubią nowe początki i dążą do perfekcji. Ogólnie rzecz biorąc, biały może być noszony przez wiele różnych typów osobowości. Jest to neutralny kolor, który rzadko odpycha innych.

 9. 9. Różowy


  Jasny różowy jest kolorem flirciarskiej dziewczyny, ale można go również zobaczyć w szafach dla dzieci lub lalkach Barbie. Jednak dla osób w bardziej dojrzałym wieku, bardziej miękkie, delikatniejsze odcienie różu są lepsze, ponieważ reprezentują najwyższą kobiecość.

  Miękki różowy jest uważany za spokojny, ciepły i kobiecy i jest jednym z najsilniejszych środków uspokajających. Dlatego w niektórych więzieniach ściany malowane są w odcieniach różu, aby zmniejszyć poziom agresji.

  Według psychologów ludzie, którzy kochają różowe, są romantyczni, optymistyczni i obłudni (w dobrym tego słowa znaczeniu). Z reguły są to ludzie, którzy cenią sobie dobroć i komfort ponad wszystko.

 10. 10. Pomarańczowy


  Ten kolor zawsze nadaje klimat zabawnej atmosfery imprezowej. Ci, którzy lubią nosić pomarańczowy, są optymistyczni, energiczni i pogodni, i chętnie zmieniają. Choć mogą być lekko łuszczącymi się ludźmi, wciąż mogą być ambitni i ostrożni.

 11. 11. Szary


  Jak mówią styliści, szary jest kolorem równowagi, nie jest ani ciemny, ani jasny. Jeśli dana osoba ma dużo szarego ubioru, zazwyczaj oznacza to, że chce pozostać niewidzialna.

  Szary i jego odcienie są symbolem spokoju, wymiarowości i dojrzałości. Wielu mężczyzn w średnim wieku nosi szare garnitury, a kobiety w starszym wieku noszą szare sukienki.

  Ponieważ jest to neutralny kolor, niezwykle trudno jest scharakteryzować osobę, która jej preferuje. Mogą być szarą myszą gotową do milczącego przestrzegania zasad, a także rozsądną, nisko emocjonalną i kategoryczną osobą. Ale w większości przypadków osoba, która preferuje szarość, jest osobą, która nie lubi przyciągać uwagi i stara się zachować neutralność.Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Psychologowie ujawniają, co te 11 kolorów ubrań mówią o twojej osobowości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

reset password

Powrót do
Zaloguj się

Zarejestruj się

Captcha!
Powrót do
Zaloguj się
Wybierz Format
Historyjka
Krótka historia
Lista
Klasyczny artykuł z wypunktowaną treścią
Stwórz MEMA
Wgraj obrazek i stwórz własnego MEMA
Video
YouTube lub Vimeo
Obrazek
MEM lub Zdjęcie
GIF
Format GIF

Send this to a friend