11 krajów z najpiękniejszymi kobietami świata


Podliczając korony zdobyte przez poszczególne kraje w konkursach Wielkiej Czwórki, czyli Miss Świata, Miss Universe, Miss International i Miss Earth, utworzyliśmy ranking 11 krajów, z których pochodzi najwięcej najpiękniejszych kobiet. I choć wiadomo, że piękno jest w oku patrzącego, to ranking, w którym o miejscu na podium decyduje zimna arytmetyka, wydaje się najbardziej obietywny.

 1. 1. (ex aequo) Kolumbia – 5 zwycięstw


  Kolumbijskie piękności odniosły w sumie pięć zwycięstw w konkursach Wielkiej Czwórki. Ostatni ich triumf to tytuł Miss Universe dla Pauliny Vega w 2014r., który miał wyjątkowe znaczenie dla Kolumbii, gdyż przerwał dekadę  niepowodzeń tego kraju w prestiżowych konkursach piękności. Co ciekawe, poza pięcioma wygranymi koronami Kolumbia może poszczycić się także największą ilością pięknych kobiet, które znalazły się na drugim stopniu podium – tytuł v-ce Miss przypadał Kolumbijkom aż 21 razy.

 2. 2. (ex aequo) Niemcy – 5 zwycięstw


  Choć Niemki nie są powszechnie uznawane za najbardziej urodziwe dziewczyny, to w historii konkursów piękności zajmują bardzo silną pozycję – ilością zwycięstw dorównują Kolumbii. Niemka po raz pierwszy została Miss Świata w 1956r., a 24 lata później kolejna piękność pochodząca zza naszej zachodniej granicy, Gabriella Brum, odebrała ten sam zaszczytny tytuł. Niemka nie cieszyła się jednak koroną zbyt długo – zaledwie 17 godzin po jej otrzymaniu postanowiła zrzec się tytułu Miss, który rzekomo miał negatywnie wpływać na związek z jej ówczesnym partnerem. W kuluarach mówiono jednak, że taka decyzja miała związek z ujawnieniem nagich zdjęć Gabrielli. Od czasu wygrania Miss Universe w 1989r., Niemki nie odnoszą  większych sukcesów w konkursach Wielkiej Czwórki.

 3. 3. (ex aequo) Brazylia – 6 zwycięstw


  Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele spośród najpiękniejszych modelek świata pochodzi z Brazylii, może nieco zadziwiać, że kraj ten znajduje się tak stosunkowo nisko w tym rankingu. Brazylia wygrała najważniejsze konkursy piękności sześć razy, jest także pierwszym w historii krajem, który zgromadził komplet zwycięstw w konkursach Wielkiej Czwórki – stało się to w 2004r., gdy Priscilla Meirelles odebrała koronę Miss Earth, ostatni brakujący do kompletu zwycięstw tytuł.

 4. 4. (ex aequo) Szwecja – 6 zwycięstw


  Szwecja może pochwalić się najlepszym możliwym startem w konkursach piękności – w 1951r. Szwedka Kicki Håkansson została pierwszą w historii Miss Świata. Co ciekawe, rok później ten sam tytuł przypadł ponownie reprezentantce Szwecji;  w historii konkursów  piękności takie zwycięstwo rok w rok zdarza się to bardzo rzadko. Od tej pory piękne Szwedki odbierały korony Wielkiej Czwórki jeszcze cztery razy, jednak dobra passa zwycięstw zatrzymała się ponad 30 lat temu, wraz z otrzymaniem tytułu Miss Universe w 1984r.

 5. 5. Australia – 7 zwycięstw


  Australia, choć wygrywała najważniejsze konkursy piękności aż siedem razy, to żadnej pięknej kobiecie z tego kraju nie udało się jeszcze zdobyć tytułu Miss Earth, jedynego brakującego zwycięstwa do skompletowania koron Wielkiej Czwórki. Kraj ten może za to poszczycić się innym wyczynem – w 1972r. aż dwie Australijki znalazły się w gronie najpiękniejszych kobiet globu, odbierając koronę zarówno w konkursie Miss Świata jak i Miss Universe.

 6. 6. (ex aequo) Wielka Brytania


  W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych kobiet świata znajdują się także Brytyjki, choć to kolejna obok Niemiec narodowość, której kobiety nie są na ogół postrzegane jako zbyt urodziwe. Wielka Brytania to jeden z zaledwie trzech krajów, który tryumfował w konkursie Miss Świata przynajmniej pięć razy. Zwycięstwa te budzą jednak pewne kontrowersje, gdyż wszystkie miały miejsce wówczas, gdy wybory odbywały się w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie.

 7. 7. (ex aequo) Indie – 8 zwycięstw


  Indii do zdobycia kompletu wszystkich czterech najbardziej znaczących tytułów brakuje tylko zwycięstwa w konkursie Miss International, chociaż już cztery razy w historii piękne Hinduski stawały w tym konkursie na drugim stopniu podium. Indie jednak zapisały się w historii wyborów Miss innym wyczynem – jako jedyny kraj zdublowały podwójne zwycięstwo w konkursach Wielkiej Czwórki, zdobywając dwa tytuły w 1994 roku i powtarzając ten podwójny sukces w roku 2004. Wśród indyjskich Miss z najważniejszymi koronami światowych konkursów piękności są dwie słynne aktorki Bollywood, Aishwarya Rai i Priyanka Chopra.

 8. 8. (ex aequo) Portoryko – 8 zwycięstw


  Puerto Rico znajduje się w czołówce krajów, które zdobyły najwięcej tytułów Miss Universe – piękne kobiety z tej małej wyspy w Ameryce Środkowej otrzymały koronę Miss Universe aż pięć razy, w tym po raz ostatani w 2006r. W kolejnym roku  w konkursie kraj reprezentowała Ingrid Marie Rivera, o której głośno było w międzynarodowych mediach. Puertorykańska piękność oskarżyła bowiem swoje konkurentki, z którymi stanęła w szranki podczas konkursu Miss Puerto Rico, o spryskanie jej garderoby gazem pieprzowym. Ingrid mimo wszystko udało się wygrać na szczeblu krajowym i przejść do reprezentowania wyspy w konkursie Miss Universe, w którym jednak nie odniosła znaczącego sukcesu.

 9. 9. Filipiny – 12 zwycięstw


  W 2013 roku, gdy Megan Young została pierwszą w historii Miss Świata pochodzącą z Filipin, kraj ten dołączył do elitarnej grupy trzech państw (obok Indii i Wenezueli), które zdobyły komplet koron we wszystkich czterech konkursach Wielkiej Czwórki.  Rok zwycięstwa Megan Young okazał się najbardziej pomyślnym pod względem udziału w konkursach piękności rokiem dla Filipin – przypadła im nie tylko korona Miss Świata, ale także Miss International, tytuł trzeciej v-ce Miss Universe ora ósme miejsce w konkurse Miss Earth. Dobra passa dla tego kraju wydaje się od tej chwili trwać nieprzerwanie –  w 2014 Filipiny zdobywają koronę Miss Earth, która w następnym roku przechodzi w ręce kolejnej Filipinki, a dwa tygodnie później Miss Universe znowu zostaje wybrana piękna obywatelka Filipin.

 10. 10. USA – 14 zwycięstw


  USA znajdują się co prawda na drugim miejscu pod względem zwycięstw w najważniejszych konkursach piękności,  za to pod względem ilości tytułów v-ce Miss, których przypadło im w historii aż 55, pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Stany pozostają także niedoścignione pod względem koron Miss Universe, których pięknym Amerykankom przypadło aż osiem. Tak świetne wyniki tego kraju raczej nie dziwią, bo to właśnie USA są kolebką konkursów piękności – to tam, w 1926r. w Teksasie odbyły się pierwsze w historii wybory Miss, podczas których o tytuł najpiękniejszej rywalizowały kobiety z całego świata.

 11. 11. Wenezuela – 22 zwycięstwa


  Wenezuela zwana jest fabryką Miss – w kraju istnieją specjalne szkoły przygotowujące już kilkuletnie dziewczynki do udziału w najważniejszych konkursach piękności,  a nastolatki, przy gorącym dopingu rodziny, poddają się poprawkom chirurgicznym i drastycznym dietom. Tak szeroko krytykowane na świecie metody  dążenia do idealnego piękna przynoszą jednak rezultaty – Wenezuela, z 21 zwycięstwami, jest niekwestionowanym liderem konkursów Miss. Co więcej, jest to jedyny jak do tej pory kraj, któremu udało się zdobyć komplet koron Wielkiej Czwórki aż dwa razy. Najnowszą koroną w kolekcji kraju jest korona Miss International przyznana Edymar Martínez w 2015r. Piękne Wenezuelki z szarfami najpiękniejszych stanowią prawdziwą dumę narodową – transmisje z najważniejszych konkursów piękności oglądane są przez blisko 2/3 mieszkańców kraju. W 2005r., kiedy transmisję wyborów Miss Wenezueli chwilowo przerwano aby nadać przemówienie prezydenta, tysiące rozwścieczonych widzów wyległy na ulice, żądając natychmiastowego przywrócenia transmisji.Komentarze 0

11 krajów z najpiękniejszymi kobietami świata

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

reset password

Powrót do
Zaloguj się

Zarejestruj się

Powrót do
Zaloguj się
Wybierz Format
Historyjka
Krótka historia
Lista
Klasyczny artykuł z wypunktowaną treścią
Stwórz MEMA
Wgraj obrazek i stwórz własnego MEMA
Video
YouTube lub Vimeo
Obrazek
MEM lub Zdjęcie
GIF
Format GIF

Send this to a friend