Seria filmów o Harrym Potterze ma całe grono zapalonych wielbicieli. Jednak nawet niektórzy z nich mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że w każdej z części ukryto kilka smaczków, których samodzielne odkrycie potrafi sprawić niesamowitą satysfakcję.
1.
Kiedy w drugiej części "Insygniów śmierci" okazuje się, że Harry jednak żyje, George odwraca się podekscytowany do Freda, który zwykle jest obok niego. Niestety brata tam nie ma.
2.
W "Kamieniu filozoficznym" przy schodach można zobaczyć portret Anny Boleyn (żony Henryka VIII Tudora). Kobieta została oskarżona o bycie czarownicą, a następnie stracona.
3.
W kolejnych częściach przygód młodego czarodzieja szata Voldemorta blaknie, kiedy niszczone są kolejne horkruksy. Ten zabieg miał stworzyć wrażenie, że potężny mag powoli znika.
4.
W "Zakonie feniksa" Harry zakłada na lekcje obrony przed czarną magią swetry z guzikami podobne do tych, jakie nosi profesor Lupin. To był pomysł Daniela Radcliffe'a, który uważał, że w ten sposób można ukazać, jak bardzo młody czarodziej stara się naśladować swojego ulubionego nauczyciela.
5.
W "Czarze ognia" w logo Warner Bros można zauważyć odbicie Nagini (tego węża).
6.
W "Więźniu Azkabanu" na mapie huncwotów można zaobserwować przechadzającego się po Hogwarcie Newta Skamandera (bohatera filmów z serii "Fantastyczne zwierzęta i gdzie je znaleźć").
7.
W "Zakonie feniksa" w jednej ze scen możemy zauważyć czarodziejską wersję płatków Cheerios noszącą nazwę Cheeri-Owls (gra słów - ang. owl = sowa).
8.
W filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" w tytule można znaleźć wszystkie trzy insygnia śmierci.
9.
Ukryty przekaz zawarty w pierwszych słowach, jakie Snape skierował do Harry'ego. Zapytał go: "Co mi wyjdzie, jeśli dodam sproszkowany korzeń asfodelusa do nalewki z piołunu?".
To z pozoru zwykłe pytanie (na które odpowiedzi nie znałaby nawet prawdopodobnie sama Hermiona) miało swój ukryty sens.
Aby poznać prawdziwe znaczenie tych słów, trzeba cofnąć się do epoki wiktoriańskiej, kiedy każda roślina była symbolem. Asfodelus to kwiat z rodziny liliowatych. Podarowanie go oznacza wieczny żal. Piołun z kolei oznacza zgorzknienie. W skrócie pytanie Snape'a oznaczało więc mniej więcej tyle, że mag gorzko żałuje śmierci Lily (matki Harry'ego).
10.
W "Kamieniu filozoficznym" można zauważyć nazwisko profesor McGonagall tuż obok Jamesa Pottera na pucharze quidditcha.
11.
W "Kamieniu filozoficznym" Neville ma przypominajkę, jednak sam nawet nie pamięta, co miał zapamiętać. Prawdopodobnie chodzi o to, że zapomniał swojej szaty, ponieważ jako jedyny uczeń nie ma jej na sobie.
12.
Sposób, w jaki Harry, Ron i Hermiona noszą swoje szale na swój sposób odzwierciedla ich osobowości.
13.
W "Księciu półkrwi" w scenie, kiedy widzimy dziecięcy pokój Toma Riddle'a, możemy zauważyć na oknie siedem kamieni. Symbolizują one rozbicie duszy Voldemorta na siedem części.
14.
W pierwszej części filmu "Insygnia śmierci" w jednej ze scen za Hermioną można zaobserwować plakat sztuki "Equus", w której wystąpił Daniel Radcliffe i Richard Griffiths.
15.
Włosy Hermiony wciąż rosną w trakcie pierwszej części filmu "Insygnia śmierci", aby pokazać, jak długo razem z Ronem i Harrym uganiali się za horkruksami.
Komentarze 0