30 najbardziej sławnych leworęcznych osób


Bez wątpienia życie mańkuta nie należy do najłatwiejszych, bo świat przystosowany jest do potrzeb ludzi praworęcznych. Są jednak tacy, którym leworęczność nie przeszkodziła w osiągnięciu sławy, a nawet w zdobyciu najwyższej pozycji w państwie. Oto lista 30 najsławniejszych dzisiaj leworęcznych osób.

 1. 1. Barack Obama


  Pierwszy czarnoskóry prezydent Stanów Zjednoczonych, absolwent prawa na Uniwersytecie Harvarda.

 2. 2. Bill Gates


  Twórca Microsoft i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, filantrop.

 3. 3. Książę Karol


  Następca brytyjskiego tronu, książę Walii.

 4. 4. Książę William


  Syn księcia Karola, drugi w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu.

 5. 5. Angelina Jolie


  Aktorka i filantropka, znana między innymi z filmów Przerwana lekcja muzyki, Pan i Pani Smith, Sól.

 6. 6. Bill Clinton


  Kontrowersyjny prezydent USA z lat 1993-2001.

 7. 7. Robert de Niro


  Przez krytyków uznawany za najlepszego aktora od czasów Marlona Brando, wystąpił min. w filmach Łowca jeleni, Taksówkarz, Poradnik pozytywnego myślenia.

 8. 8. Tom Cruise


  Jeden z najbardziej wpływowych aktorów w Hollywood, zagrał min. w Top Gun, Mission Impossible i Vanilla Sky.

 9. 9. Justin Bieber


  Kanadyjski piosenkarz i bożyszcze nastolatek.

 10. 10. Julia Roberts


  Jedna z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood, odtwórczyni głównych rol min. w Pretty Woman, Stalowych magnoliach, Jedz, módl się, kochaj.

 11. 11. Jim Carrey


  Najbardziej znany leworęczny komik świata, który zadziwił swą niepowtarzalną mimiką min. w Człowieku z księżyca, Masce czy Truman Show.

 12. 12. Keanu Reeves


  Jeden z najprzystojniejszych aktorów, odtwórca głównej roli w kultowym Matrixie, zachwycił krytyków rolą w Małym Buddzie i Adwokacie diabła.

 13. 13. Paul McCartney


  Brytyjski muzyk, członek legendarnej grupy The Beatles.

 14. 14. Morgan Freeman


  Należy do najbardziej uznawanych aktorów Hollywood, mistrzowsko wcielił się w postać Nelsona Mandeli w filmie Niepokonani czy więźnia Reda w kultowym filmie Skazani na Shawshank.

 15. 15. Celine Dion


  Wśród grona sławnych leworęcznych znajduje się też kanadyjska piosenkarka, która wykonała min. nagrodzoną Oscarem piosenkę My heart will go on z filmu Titanic.

 16. 16. Oprah Winfrey


  Autorka i prowadząca najpopularniejszy talk-show świata, The Oprah Winfrey Show, a także jedna z najbogatszych kobiet w Ameryce.

 17. 17. Nicole Kidman


  Była żona innej leworęcznej gwiazdy z tego zestawienia – Toma Cruise’a, jej najnowsza kreacja aktorska to główna rola w Grace księżna Monaco, filmie biograficznym o tragicznie zmarłej Grace Kelly.

 18. 18. Eminem


  Ten sławny leworęczny raper jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów świata. 

 19. 19. Owen Wilson


  Aktor znany głównie z ról w lekkich komediach, takich jak Marley i ja, Polowanie na druhny czy O północy w Paryżu.

 20. 20. Lady Gaga


  Piosenkarka i kompozytorka nieustannie szokująca swoimi awangardowymi stylizacjami i kontrowersyjnymi tekstami piosenek.

 21. 21. Pierce Brosnan


  Czterokrotny odtwórca roli Jamesa Bonda, znany także z mniej wymagających ról, np. w musicalu Mamma Mia, za którą to otrzymał nagrodę Złota Malina.

 22. 22. David Bowie


  Brytyjski piosenkarz i kompozytor, jedna z najważniejszych postaci we współczesnej historii muzyki i właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w branży.

 23. 23. Bruce Willis


  Jeden z najbardziej znanych aktorów filmów akcji, odtwórca głównej roli w legendarnej Pułapce, uznanie krytyków przyniosła mu rola w thrillerze psychologicznym Szósty zmysł.

 24. 24. Demi Moore


  Demi Moore i Bruce Willis to kolejne na tej liście sławne leworęczne (byłe) małżeństwo Hollywood. Do niezapomnianych ról Demi należą kreacje aktorskie w Striptiz i Uwierz w ducha.

 25. 25. Ben Stiller


  Debiutował w dramacie wojennym Stevena Spielberga Imperium Słońca, dzisiaj bardziej znany z ról w filmach komediowych takich jak Starsza pani musi zniknąć czy Poznaj moich rodziców.

 26. 26. Sarah Jessica Parker


  Aktorka ta sławę zyskała dzięki roli Carrie Bradshaw w serialu komediowym Seks w wielkim mieście. Stylizacje noszone przez Carrie przyczyniły się do okrzyknięcia aktorki ikoną mody, zarówno na ekranie jak i poza nim.

 27. 27. Jay Leno


  Amerykański komik najbardziej znany z prowadzenia popularnego talk-show z gwiazdami The Tonight Show nadawanego w stacji telewizyjnej NBC.

 28. 28. Whoopi Goldberg


  W latach 80 i 90tych była jedną z najbardziej popularnych aktorek, otrzymała Oscara za rolę w dramacie Uwierz w ducha, później występowała głównie w komediach , min. w Zakonnicy w przebraniu i w Partnerze.

 29. 29. Ed O’Neill


  Aktor, najbardziej znany z roli Ala Bundy’ego w kultowym serialu komediowym z lat 80-90tych Świat według Bundych, dzisiaj gra w innym serialu komediowym – Współczesna rodzina.

 30. 30. Lisa Kudrow


  Aktorka najbardziej znana z roli Phoebe z serialu komediowego Przyjaciele. Obecnie gra epizodyczne role w filmach komediowych, min. w PS. Kocham cię i Łatwa dziewczyna.



Komentarze 0

30 najbardziej sławnych leworęcznych osób

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

reset password

Powrót do
Zaloguj się

Zarejestruj się

Powrót do
Zaloguj się
Wybierz Format
Historyjka
Krótka historia
Lista
Klasyczny artykuł z wypunktowaną treścią
Stwórz MEMA
Wgraj obrazek i stwórz własnego MEMA
Video
YouTube lub Vimeo
Obrazek
MEM lub Zdjęcie
GIF
Format GIF

Send this to a friend